plen

Papryka LORAN

Capsicum annum

Średnio późna odmiana papryki o kwadratowych owocach i charakterystycznym fioletowym wybarwieniu w pełnej dojrzałości. Przeznaczona do uprawy w tunelach foliowych i gruncie. Owoce smaczne o smaku paprykowo-bakłażanowym osiągają średnio wagę 190 g. Ze względu na oryginalny kolor polecana do dekoracji potraw. Wysiew nasion II-III do ciepłego inspektu, przesadzanie do szklarni od końca III do ½ IV lub w V wprost do gruntu. Zbiór owoców od VII do X.

Siew inspekt: II-III
Siew na gł. 0,5 cm
Przesadzanie do gruntu: ½ V
Rozstawa: 50 x 50 cm
Zbiór: VII-X
KOD EAN: 5907595505239

 

 

Papryka jest bardzo lubianym i cenionym warzywem w wielu kuchniach świata. Jest przede wszystkim bogatym źródłem witamin oraz składników mineralnych. Zawiera prowitaminę A, witaminę C oraz E. Jest także bogata w kwas foliowy, który doskonale wpływa na zdrowy wygląd włosów, skóry oraz paznokci.

W Polsce papryka najczęściej wykorzystywana jest do wielu dań, między innymi do gulaszu, warzywnych dań czy sałatek. Chętnie jadana jest także na surowo, na przykład jako przekąska.

 

Nasiona papryki

Oferujemy nasiona papryki w wielu gatunkach oraz odmianach. Proponujemy między innymi paprykę czerwoną, żółtą, zieloną oraz pomarańczową. Wszystkie nasiona dostępne w naszym sklepie pochodzą od sprawdzonych producentów. Gwarantujemy wysoką jakość materiału siewnego, który zapewni Ci obficie plonujące i zdrowe rośliny. Paprykę warto posadzić razem z kalarepą, ogórkami i pomidorami.

Większość papryk uprawia się w gruncie, choć niektóre z nich nadają się do doniczek. Możesz zatem mieć pyszną i zdrową paprykę w swoim domu. Polecamy także ozdobne papryki, które świetnie sprawdzą się w rozmaitych bukietach. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!