plen

Mieszanki łąk kwietnych: sprzedaż nasion roślin łąkowych

Express łączka


Unikalna mieszanka szybko kwitnących, mało wymagających kwiatów polnych i ziół w pastelowych barwach.

 

Express łączka

Mieszanka bylinowa LONG LIFE MEADOW


Bogata mieszanka długowiecznych, mało wymagających i obficie kwitnących roślin w skład której wchodzi ponad 40 gatunków, w tym 70% bylin.

Mieszanka bylinowa LONG LIFE MEADOW

Mieszanka bylinowa roślin miododajnych na tereny suche


W skład mieszanki wchodzi ponad 20 gatunków, w tym 80% bylin o wysokiej wydajności miodowej i pyłkowej. Mieszanka ta zapewni pożytek pszczołom na długie lata już w pierwszym roku uprawy dzięki 20% wkładowi roślin jednorocznych.

 

Mieszanka bylinowa roślin miododajnych na tereny suche

Mieszanka bylinowa roślin miododajnych na tereny wilgotne


W skład mieszanki wchodzi ponad 20 gatunków, w tym 80% bylin o wysokiej wydajności miodowej i pyłkowej. Mieszanka ta zapewni pożytek pszczołom na długie lata już w pierwszym roku uprawy dzięki 20% wkładowi roślin jednorocznych.

Mieszanka bylinowa roślin miododajnych na tereny wilgotne

Mieszanka kwiatów polnych KWIETNA ŁĄCZKA


Wyjątkowa kompozycja mało wymagających, kolorowo kwitnących roślin jednorocznych i wieloletnich. W skład mieszanki wchodzi ponad 40 gatunków kwiatów dziko występujących w zbiorowiskach śródpolnych.

Mieszanka kwiatów polnych KWIETNA ŁĄCZKA

Mieszanka przyciągająca TRZMIELE


Trzmiele odgrywają ogromną rolę w zapylaniu wielu roślin, dlatego w trosce o ich ochronę stworzyliśmy specjalną mieszankę składającą się z gatunków długo i obficie kwitnących,...

Mieszanka przyciągająca TRZMIELE

Mieszanka roślin ANTY-SMOGOWA


Stwórz własną zieloną barierę i oddychaj pełną piersią czystym powietrzem w otoczeniu bajkowo kwitnących i otulających kojącym zapachem kwiatów i ziół.

Mieszanka roślin ANTY-SMOGOWA

Mieszanka roślin miododajnych BEE’S UNIVERSE


Staranie wyselekcjonowana specjalistyczna mieszanka roślin miododajnych długo i obficie kwitnących.

 

Mieszanka roślin miododajnych BEE’S UNIVERSE’

Mieszanki dedykowane


Na specjalne życzenie klientów istnieje możliwość wykonania specjalnej mieszanki według przygotowanego składu...

Mieszanki dedykowane

Słonecznik ozdobny mieszanka odmian i kolorów


Roślina jednoroczna, wyrastająca do wysokości 150-250 cm, o łodygach wzniesionych, zwykle pojedynczych. Kwiatostany o średnicy 10-15 cm.

Słonecznik ozdobny mieszanka odmian i kolorów

 

 

logo Bee happy

 

logo Ratuj trzmiela

 


logo roślina miododajna

 

 

 

smog

 

stop suszy

 

motyl

 

Mając pełną świadomość i wiedzę na temat zmian klimatycznych i zagrożeń z niej wynikających mających negatywny wpływ na lokalne ekosystemy i zachowanie w nich bioróżnorodności życia, nasza firma podjęła wiele lat temu pracę nad tworzeniem mieszanek kwiatów dzikich o zróżnicowanym składzie które mają różne zastosowania ale kilka wspólnych celi:, pełnić funkcję naturalnego filtra oczyszczającego powietrze z zanieczyszczeń atmosferycznych, a także wspierać ochronę i odbudowę zniszczonych i zdegradowanych ekosystemów łąkowych które są domem dla wielu gatunków dzikich zapylaczy i pszczół takich jak: trzmiele, pszczoły samotnice, motyle, muchówki, chrząszcze itd. a także schronieniem dla wielu gatunków ptaków.

Łąka kwietna odpowiedniej wysokości jest w stanie trwale skumulować 3g zanieczyszczeń atmosferycznych na m2.

Nasze mieszanki dzięki pieczołowicie opracowanym kompozycją, tworzonym z wiedzą i doświadczeniem zdobywają coraz większe uznanie czego dowodem są zdobyte przez naszą firmę 3 złote medale na Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Od lat współpracujemy z samorządami, nadleśnictwami, urzędami wojewódzkimi, firmami wykonawczymi i architektami krajobrazu z terenu całej Polski, dzięki ich uwagą doskonalimy nasze mieszanki i dostosowujemy do lokalnych warunków siedliskowych.

Obecnie mamy w naszej stałej ofercie kilkanaście mieszanek kwiatowych o zróżnicowanych składach, które mogą być zastosowane do zakładania łąk kwietnych w różnych miejscach na terenie gminy.

1. MIESZNKA Z PRZEWAGĄ JEDNOROCZNYCH (70% Jednoroczne 30% wieloletnie)

ZASTOSOWANIE: przydomowe ogródki, balkony, rabaty, miejsca reprezentacyjne

Mieszanki łąkowe z przewagą roślin jednorocznych charakteryzują się szybkim i intensywnym kwitnieniem, ale tylko w roku wysiewu. Dla jak najlepszego efektu stanowisko pod łąkę jednoroczną należy dobrze przygotować, powierzchnia musi być wyrównana i starannie uprawiona. Jeżeli w glebie pozostaną resztki roślin i ich nasiona, na łące mogą pojawić się gatunki niepożądane, które usunąć można jedynie poprzez pielenie. Łąki jednoroczne kosi się raz w sezonie najlepiej po przekwitnięciu, kiedy kwiatostany są już zasuszone i nasiona będą miały szansę się wysypać w trakcie koszenia i będą mogły ponownie pojawić się w roku następnym. Ale przy tego typu łące jest wskazany wiosną ponowny wysiew nasion albo całkowicie likwidując starą łąkę lub stosując siew w szczeliny wertykulacyjne w wypadku kiedy darń starej łąki nie jest przerośnięta trawą i nie jest zbyt zbita.

Nasze mieszanki w tej kategorii to:

 • Mieszanka ANTY-KOMAROWA (Mieszanka ziół i kwiatów odstraszająca komary)
 • Mieszanka ANTY-ŚLIMAKOWA ( Mieszanka ziół i kwiatów odstraszająca ślimaki)
 • Mieszanka EXPRESS ŁĄCZKA (Mieszanka szybko rosnących popularnych kwiatów ogrodowych do siewu dla spóźnialskich)
 • Mieszanka Kwiatów Jadalnych (Mieszanka w skład której wchodzą kwiaty które można spożywać na surowo lub jako dodatek do sałatek)

2. MIESZANKA Z PRZEWAGĄ WIELOLETNICH BYLIN (70% byliny, 30% jednoroczne)

ZASTOSOWANIE: inwestycje długoterminowe, duże powierzchnie, pasy przy drogowe, parki, ogrody, tereny rolnicze

W mieszance takiej łąki większość roślin w pierwszym roku nie kwitnie, zakwitają tylko rośliny jednoroczne znajdujące się w mieszance. Pełnia kwitnienia zaczyna się w drugim roku przy odpowiednim koszeniu i z każdym kolejnym rokiem jest bardziej intensywna. Z roślinami nie pożądanymi w pierwszym roku można sobie poradzić wprowadzając jedno do dwóch dodatkowych korzeń do 4 łącznie w trakcie sezonu.

Nasze mieszanki w tej kategorii to:

 • Mieszanka bylinowa roślin miododajnych na tereny suche
 • Mieszanka bylinowa roślin miododajnych na tereny podmokłe
 • Mieszanka bylinowa LONG LIFE MEDOW
 • Mieszanka na „Zielony Dach” PROFI

3. MIESZANKA JEDNOROCZNA+WIELOLETNIA LUB WIELOLETNIA+JEDNOROCZNA

ZASTOSOWANIE: miasta, ogrody, pasy przydrożne, pasy kwietne, parki

Są to mieszanki z niedużą przewagą albo roślin jednorocznych lub z niewielką przewagą roślin wieloletnich które łączą w sobie szybkie i obfite kwitnienie łąk jednorocznych z trwałością łąk wieloletnich. W pierwszym roku tak jak przy łąkach jednorocznych może być potrzebne pielenie, jeżeli pojawią się rośliny nie pożądane takie jak np. komosa lub oset. W kolejnych latach pielęgnacja ogranicza się do koszenia.

JEDNOROCZNA+WIELOLETNIA (nieznaczna przewaga jednorocznych nieco ponad 50%)

 • Mieszanka miododajna BEE’S UNIVERS
  (Bogata mieszanka kolorystyczna która cieszy oko i stanowi schronienie dla wielu zapylaczy)
 • Mieszanka KWIETNA ŁĄCZKA
  ( HIT Sprzedażowy, bogata mieszanka ponad 40 dzikich gatunków długo i obficie kwitnących roślin, do wszechstronnego zastosowania)
 • Mieszanka ANTY-SMOGOWA (pochłania do 3g zanieczyszczeń na m2)

WIELOLETNIA+JEDNOROCZNA (nieznaczna przewaga bylin ponad 50%)

 • Mieszanka przyciągająca trzmiele
 • Mieszanka na „Zielony dach” ECO+

4. MIESZANKI DEDYKOWANE

Przy mieszankach dedykowanych z indywidualnym składem gatunkowym minimum zamówieniowe to 10 kg przy mieszance bylinowej z 70% udziałem bylin i około 25 kg dla mieszanki z przewagą roślin jednorocznych.

Na zapytanie wysłane na adres toraf@toraf.pl możemy przesłać składy, porady dotyczące zakładania łąk kwietnych, normy wysiewu i ceny mieszanek.