plen

Buraki

Burak Betina


Odmiana plenna średnio wczesna, (okres wegetacji 120 dni). Korzenie kuliste o gładkiej skórce bez pierścieni. Miąższ ciemnoczerwony, bardzo delikatny o dużej zawartości betaniny i cukrów.

Burak Betina

Burak ćwikłowy Cylindra (średnio wczesny)


Odmiana wczesna, (okres wegetacji 110 dni), bardzo plenna, nadająca się do wczesnej uprawy. Korzeń płaski w kształcie dysku, miąższ ciemnoczerwony.

Burak ćwikłowy Cylindra (średnio wczesny)

Burak ćwikłowy Czerwona Kula 2


Odmiana bardzo plenna o korzeniach kulistych i dużej zawartości soku i słabo widocznych pierścieniach. Nadaje się do długotrwałego przechowywania zimowego.

Burak ćwikłowy Czerwona Kula 2

Burak ćwikłowy D'Egypte


Odmiana wczesna, (okres wegetacji 110 dni), bardzo plenna, nadająca się do wczesnej uprawy. Korzeń płaski w kształcie dysku, miąższ ciemnoczerwony.

Burak ćwikłowy D'Egypte

Burak ćwikłowy okrągły ciemnoczerwony


Odmiana bardzo plenna. Korzenie charakteryzują się wysoką zawartością cukrów i czerwonego barwnika (betaniny). Miąższ o słabo zaznaczonych pierścieniach.

Burak ćwikłowy okrągły ciemnoczerwony

Burak ćwikłowy Opolski


Odmiana bardzo plenna o wydłużonych korzeniach z zaokrągloną nasadą. Wyróżnia się smakowitością i intensywnie wybarwionym miąższem z dużą zawartością betaniny.

Burak ćwikłowy Opolski

Burak liściowy Lucullus


Częścią jadalną są duże, mięsiste liście barwy zielonej przyrządzane jak szpinak oraz soczyste białe ogonki liściowe przyrządzane i smakujące jak szparagi. Liście i ogonki liściowe zawierają dużo lekkostrawnego białka, żelaza, wapnia oraz witamin.

Burak liściowy Lucullus

Burak liściowy Rhubarb Chard


Częścią jadalną są duże, mięsiste liście barwy bordowo-zielonej przyrządzane jak szpinak oraz soczyste czerwone ogonki liściowe przyrządzane i smakujące jak szparagi.

Burak liściowy Rhubarb Chard

 

Buraki czerwone, nazywane również ćwikłowymi, to rośliny posiadające cenne właściwości odżywcze i prozdrowotne. Jest to roślina jednoroczna, której część podziemną stanowi duży i kulisty korzeń spichrzowy. Korzenie buraka wykorzystuje się do produkcji soków, zup, a także barwników naturalnych. Regularne spożywanie buraków w różnej postaci może korzystnie wpłynąć na wydolność organizmu. Zawarta w burakach witamina C zapobiega infekcjom i alergiom. Wapń wspiera kości i zęby, a magnez wspomaga funkcjonowanie mózgu. W naszej ofercie znajdą Państwo różne odmiany nasion buraków w bardzo atrakcyjnych cenach.

 

Nasiona buraków czerwonych

Dostarczamy nasiona buraków ciemnoczerwonych, okrągłych, cylindrycznych i o wydłużonym kształcie. Oferujemy również buraki liściowe, których częścią jadalną są bordowe lub białe liście, smakiem przypominające szparagi. Nasiona buraka należy zasadzić w glebach z odczynem zbliżonym do obojętnego, bogatych w składniki pokarmowe i wodę. Przy uprawie buraka należy unikać zacienionych miejsc. Bardzo dobrym towarzystwem dla tego warzywa jest cebula, seler, ogórki i kalarepa. Sąsiedztwo tych roślin ma pozytywny wpływ na wzrost i uprawę buraków czerwonych.

 

Buraki czerwone

Burak jest jednym z najchętniej uprawianych warzyw w Polsce. Jadalne są zarówno korzenie, jak i młode liście. Burak bogaty jest w wiele cennych witamin oraz składników mineralnych. Oprócz cennej witaminy C, zawiera także witaminę A, E i K, witaminy z grupy B, żelazo, wapń, fosfor i potas. Buraki obniżają poziom złego cholesterolu, normują ciśnienie oraz podnoszą odporność.

Ze względu na pyszny smak oraz aromat, są chętnie wykorzystywane w kuchni. Mogą być podawane w różnej postaci, na przykład do zup, przetworów, soków i sałatek.

 

Różne odmiany buraka

Oferujemy szeroki wybór nasion buraka ćwikłowego i liściowego. Możesz je wysiać zarówno w ogrodzie, na działce, jak i na polu. Gwarantujemy wyłącznie nasiona od sprawdzonych producentów.

Buraki można uprawiać na żyznych i wilgotnych glebach. Nie lubią miejsc zacienionych. Nasiona wysiewa się od początku kwietnia do połowy czerwca.

Warto zatem zdecydować się na uprawę buraka, ponieważ jest zdrowym i cennym warzywem, który świetnie wpływa na działanie układu krwionośnego, mięśniowego oraz na poprawę pamięci. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!