plen

Nasiona dzikich kwiatów

Skorzystaj z naszej oferty nasion dzikich kwiatów i stwórz łąkę w swoim ogródku. Wiemy, że nasi klienci mają różne preferencje i oczekiwania, dlatego oferujemy szeroki wybór mieszanek nasion dzikich kwiatów. Zachęcamy do skorzystania z bezpłatnego doradztwa! Pomożemy dobrać idealną mieszankę, która spełni wszelkie potrzeby.

W mieszance znajdują się m.in. kwiaty jednoroczne oraz wieloletnie. W jej skład wchodzi mnóstwo różnych gatunków kwiatów oraz ziół. Stwórz łąki kwietne w swoim ogrodzie i ciesz się pięknym widokiem. Możesz także przygotować niesamowicie wiele pięknych bukietów. Ciesz się pięknymi kwiatami przez niemal cały rok!

Dzikie kwiaty

Skorzystaj z naszej mieszanki nasion i dodaj kolorów do twojego ogrodu. Mieszanki tego typu są połączeniem wielu roślin, które możesz znaleźć w naturalnym środowisku. Są doskonale przystosowane do naszych warunków glebowych i klimatycznych. Dzikie kwiaty lubią rosnąć na niezbyt żyznej glebie. Uwielbiają pełne słońce lub półcień. Kwiaty polne nie są zbyt wymagające i nie potrzebują podlewania oraz nawożenia. Stwórz niesamowitą łąkę kwietną, która jest alternatywą dla tradycyjnego trawnika!

Dzikie kwiaty uwielbiają również dzikie zapylacze, dla których wiele, nawet najmniejszych łąk kwietnych w ogródkach przydomowych, może stanowić zbawienny azyl do zakładania gniazd i niezbędną do przetrwania bazę pokarmową. Właściciel takiej łąki może z satysfakcją obserwować toczące się tam życie i być dumny, że przyłożył rękę do ochrony bioróżnorodności, dzięki stworzeniu unikalnego, małego ekosystemu. Ogródki przydomowe w połączeniu z innymi tego typu w okolicy mogą przyczynić się do uratowania wielu gatunków pożytecznych owadów,, których bytowanie w obecnym mocno zurbanizowanym i schemizowanym świecie jest mocno zagrożone.