plen

Farmy fotowoltaiczne w ostatnich latach stały się niezwykle popularne. To stosunkowo nowy rodzaj inwestycji energetycznej w kraju. Z tego rozwiązania korzystają zarówno duże przedsiębiorstwa, jak i osoby prywatne. Warto zatem zamontować panele fotowoltaiczne i stworzyć tego typu farmę. Odnawialne źródła energii dbają przede wszystkim o środowisko, ale również pozwalają zaoszczędzić sporo środków finansowych.

Aby zwiększyć proekologiczne oddziaływanie farm fotowoltaicznych na środowisko, nasza firma komponuje we współpracy z firmami z branży fotowoltaicznej, specjalne mieszanki odpowiedniej wysokości do obsiewania obrzeży wzdłuż płotów i pasów wzdłuż ścieżek serwisowych.. Ich głównym zadaniem jest ochrona lokalnej bioróżnorodności poprzez stworzenie siedlisk i bazy pokarmowej dla wielu gatunków pożytecznych owadów. Dodatkowo dzięki nim można ograniczyć koszenie, znacznie zmniejszyć emisję CO2 oraz zwiększyć retencję wody, która w wyniku często występujących susz w lecie, ma ogromne znaczenie.

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne produkują prąd z energii słonecznej. Kwiaty także dysponują swoistymi panelami fotowoltaicznymi, którymi są liście. W obecnych czasach każde miejsce na świecie, które chce nosić miano neutralnego dla środowiska lub aktywnie wspierającego środowisko naturalne, powinno oferować, oprócz proekologicznej infrastruktury technicznej, zieloną infrastrukturę, którą może być np. kwietna łąka. Przywraca ona część zajętego terenu przez panele fotowoltaiczne środowisku.

W obecnych czasach warto wykorzystywać każdy skrawek ziemi na odbudowę utraconych siedlisk. Nie powinniśmy porzucać walki o odbudowę chociażby części tego,, co powinniśmy zwrócić naturze, bowiem od tego zależy nasza przyszłość.

Rośliny pod farmami fotowoltaicznymi

Inwestycja w farmy fotowoltaiczne to inwestycja przyszłości. Warto zatem zastanowić się nad tego typu rozwiązaniem. Farma fotowoltaiczna posiada niesamowicie wiele zalet, m.in.:

  • zapewnia stabilne źródło dochodów dla przedsiębiorcy,
  • doskonale wpływa na środowisko,
  • zapewnia brak odpadów,
  • częściowe uzyskanie niezależności energetycznej,
  • energia słoneczna jest niewyczerpalnym źródłem energii.

Jeśli chcesz, żeby twoja farma fotowoltaiczna była w 100% ekologiczna, a powierzchnia pomiędzy panelami fotowoltaicznymi nie stanowiła jałowej pustyni, która negatywnie oddziałuje na życie biologiczne, stwórz na jej obrzeżach pełną życia kwietną łąkę. Służymy pomocą i doradztwem zarówno odnośnie zakładania, jak i doboru składu gatunkowego takiej łąki. Skorzystaj z naszego wieloletniego doświadczenia potwierdzonego wieloma zrealizowanymi projektami. Zapraszamy do kontaktu!

Zachęcamy także do poszukiwania dofinansowań na ten cel z lokalnych programów dofinansowań organizowanych przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska lub inne organizacje pożytku publicznego dysponujące funduszami UE.