plen

Ogórek szklarniowy Santos F1

CUCUMIS SATIVUS L.

Ogórek szklarniowy SANTOS F1 mieszaniec. Odmiana średnio wczesna, partenokarpiczna, mieszańcowa typu holenderskiego, przeznaczona do uprawy w szklarniach i tunelach foliowych. Owoce długie (30-35 cm), walcowate z lekkim żebrowaniem. Odmiana tolerancyjna wobec parcha dyniowatych. Siew pod osłony w I-V, zbiór od IV do IX.

Siew pod osłony:

I-V, 1-2 cm

Zbiór: IV-IX
Rozstawa: 120 x 50 cm
EAN: 5907595509534

 

Ogórki są jednymi z najczęściej uprawianych warzyw w Polsce. Nie bez powodu są tak lubiane, ponieważ są niezwykle zdrowie i smaczne. Zawierają między innymi witaminę C, witaminy z grupy B oraz minerały, takie jak wapń, żelazo, magnez, fosfor oraz potas.

Ogórki zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, regulują ciśnienie krwi oraz oczyszczają organizm z nadmiaru wody oraz toksyn. Ogórki wykorzystuje się zarówno w kuchni, jak i kosmetyce.

 

Nasiona ogórków

W naszym sklepie znajdziesz nasiona ogórków w różnych odmianach. Proponujemy między innymi nasiona ogórków gruntowych, sałatkowych i szklarniowych. W zależności od odmiany można je uprawiać w szklarni lub w gruncie. Różnią się kształtem, wielkością, okresem wegetacji oraz przeznaczeniem. Oferujemy wysokiej jakości materiał siewny, który gwarantuje Ci uzyskanie obfitego plonu.

Ogórki w Polsce, podobnie jak pomidory, są bardzo lubiane i chętnie uprawiane. Najczęściej wykorzystywane są do przetwórstwa, między innymi kiszenia oraz konserwowania. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości nasiona od sprawdzonych producentów. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny. Zapraszamy do kontaktu!