plen

Ogórek szklarniowy Melany F1

CUCUMIS SATIVUS L.

Ogórek szklarniowy MELANY F1 mieszaniec. Odmiana wczesna, partenokarpiczna, bardzo plenna przeznaczona do uprawy w szklarniach i tunelach foliowych. Tworzy długie (22-24 cm), gładkie, walcowate owoce o ciemnozielonej skórce. Odmiana odporna za wirusa mozaiki ogórka. Zastosowanie do bezpośredniego spożycia, na sałatki i mizerię. Wysiew nasion pod osłony w I-V, zbiór od IV do IX.

Siew pod osłony:

I-V, 1-2 cm

Zbiór: IV-IX
Rozstawa: 120 x 50 cm
EAN: 5907595509527

 

Ogórki są jednymi z najczęściej uprawianych warzyw w Polsce. Nie bez powodu są tak lubiane, ponieważ są niezwykle zdrowie i smaczne. Zawierają między innymi witaminę C, witaminy z grupy B oraz minerały, takie jak wapń, żelazo, magnez, fosfor oraz potas.

Ogórki zmniejszają ryzyko rozwoju chorób nowotworowych, regulują ciśnienie krwi oraz oczyszczają organizm z nadmiaru wody oraz toksyn. Ogórki wykorzystuje się zarówno w kuchni, jak i kosmetyce.

 

Nasiona ogórków

W naszym sklepie znajdziesz nasiona ogórków w różnych odmianach. Proponujemy między innymi nasiona ogórków gruntowych, sałatkowych i szklarniowych. W zależności od odmiany można je uprawiać w szklarni lub w gruncie. Różnią się kształtem, wielkością, okresem wegetacji oraz przeznaczeniem. Oferujemy wysokiej jakości materiał siewny, który gwarantuje Ci uzyskanie obfitego plonu.

Ogórki w Polsce, podobnie jak pomidory, są bardzo lubiane i chętnie uprawiane. Najczęściej wykorzystywane są do przetwórstwa, między innymi kiszenia oraz konserwowania. Oferujemy wyłącznie wysokiej jakości nasiona od sprawdzonych producentów. Gwarantujemy bardzo atrakcyjne ceny. Zapraszamy do kontaktu!

Doskonałe nasiona ogórków

Ogórki stanowią nieodłączny element polskiej kuchni, ale też wielu innych europejskich dań. Można je spożywać na surowo, kisić oraz marynować. Dzięki neutralnemu smakowi świetnie łączą się z innymi warzywami, a nawet owocami. Dodane do wody, sprawiają, że idealnie gasi pragnienie, a maseczka z ogórka koi skórę jak najlepszy kosmetyk. Bogate w sole mineralne podłużne zielone owocniki możesz wyhodować z łatwością w swoim ogrodzie lub na działce. Wybierz jedną z proponowanych przez nas odmian lub eksperymentuj, decydując się na zakup różnych gatunków. Przy odpowiedniej pielęgnacji gwarantujemy zdrowe ogórki i obfite zbiory. Zachęcamy też do zapoznania się z pozostałym asortymentem nasion warzy, owoców i kwiatów.