plen

Kukurydza pękająca Płomyk

Wczesna odmiana kukurydzy pękającej (popcorn). Odmiana o pomarańczowym ziarnie z bardzo dobrą zdolnością pękania. Rośliny dorastają do wysokości 160 cm, nie krzewią się. Kolby o długości do 12 cm, zbiera się, gdy nasiona są w pełni dojrzałe, a zewnętrzne osłony kolb suche. Popcorn smaczny, bogaty w witaminy oraz makro- i mikroelementy, w tym selen i cynk.
Wysiew od końca IV-VI po 3-4 ziarna na głębokość 4-6 cm, w rozstawie 40x40 cm. Po wzejściu przerwać pozostawiając dwie rośliny w jednym punkcie. Lubi stanowisko ciepłe, słoneczne, glebę żyzną.

Siew:

½ IV - VI

Zbiór: IX - X
Rozstawa: 40 x 40 cm

 

 

Kukurydza w Polsce jest najczęściej uprawiana na ziarno lub kiszonkę. Zawiera cenne witaminy oraz składniki mineralne. Jest bogata między innymi w witaminy z grupy B, witaminę A, C oraz E. Witaminy z grupy B zapobiegają niedokrwistości, wzmacniają włosy, skórę oraz paznokcie. Kukurydza zawiera także składniki mineralne, takie jak magnez, cynk, żelazo i potas.

Gotowana kukurydza to świetny dodatek do obiadu. Doskonale smakuje podawana z innymi warzywami, na przykład papryką i fasolą. Można stworzyć pyszne meksykańskie danie!

 

Nasiona kukurydzy

Oferujemy wysokiej jakości nasiona kukurydzy od sprawdzonych producentów. W naszym sklepie znajdziesz nasiona kukurydzy na ziarno oraz kiszonkę.

Nasiona kukurydzy na ziarno charakteryzują się wysokim plonowaniem, podatnością na suszenie i niską wrażliwością na oddziaływanie szkodników. Są to najczęściej uprawiane kukurydze w Polsce. Nasiona kukurydzy na kiszonkę zaś charakteryzują się wysoką zawartością skrobi szklistej oraz doskonałą wartością żywieniową.

Warto zatem zdecydować się na nasiona kukurydzy z naszego sklepu, ponieważ możesz być pewny, że urosną one w każdym miejscu i w każdych warunkach. Oferujemy szeroki wybór nasion kukurydzy w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy!