plen

Kukurydza cukrowa Golden Bantam

Odmiana średnio późna, tworzy kolby walcowate długości 20-22 cm. Ziarniaki słodkie delikatne, miękkie, bardzo smaczne. Rośliny wysokości 140-160 cm. Odmiana polecana do bezpośredniego spożycia, jako dodatek do sałatek  i mrożenia. Wysiewać po 2-3 ziarna na głębokość 4-6 cm. Po wschodach przerwać pozostawiając 2 rośliny w jednym punkcie. Lubi stanowiska ciepłe, słoneczne, gleby zasobne w składniki pokarmowe.

Opakowanie:

20g

Siew:

½ V-VI

Zbiór: IX-X
Rozstawa: 30-50 x 25 cm

 

 

Kukurydza w Polsce jest najczęściej uprawiana na ziarno lub kiszonkę. Zawiera cenne witaminy oraz składniki mineralne. Jest bogata między innymi w witaminy z grupy B, witaminę A, C oraz E. Witaminy z grupy B zapobiegają niedokrwistości, wzmacniają włosy, skórę oraz paznokcie. Kukurydza zawiera także składniki mineralne, takie jak magnez, cynk, żelazo i potas.

Gotowana kukurydza to świetny dodatek do obiadu. Doskonale smakuje podawana z innymi warzywami, na przykład papryką i fasolą. Można stworzyć pyszne meksykańskie danie!

 

Nasiona kukurydzy

Oferujemy wysokiej jakości nasiona kukurydzy od sprawdzonych producentów. W naszym sklepie znajdziesz nasiona kukurydzy na ziarno oraz kiszonkę.

Nasiona kukurydzy na ziarno charakteryzują się wysokim plonowaniem, podatnością na suszenie i niską wrażliwością na oddziaływanie szkodników. Są to najczęściej uprawiane kukurydze w Polsce. Nasiona kukurydzy na kiszonkę zaś charakteryzują się wysoką zawartością skrobi szklistej oraz doskonałą wartością żywieniową.

Warto zatem zdecydować się na nasiona kukurydzy z naszego sklepu, ponieważ możesz być pewny, że urosną one w każdym miejscu i w każdych warunkach. Oferujemy szeroki wybór nasion kukurydzy w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy!