plen

Kukurydza cukrowa Minigold

Zea mays  var. saccharata

Odmiana późna tworząca małe stożkowate wąskie smaczne kolby. Rośliny średniej wysokości. Do  zbioru najlepiej nadają się młode nie dojrzałe soczyste słodkie kolby długości około 10-12 cm które nadają się bezpośrednio do spożycia lub można zrobić z nich przetwory do słoików lub użyć jako dodatek do sałatki lub innego dania. Nasiona wysiewamy wiosną po ostatnich przymrozkach po 2-3 ziarna na głębokość 2-4 cm. Po wschodach przerwać pozostawiając 2 rośliny w jednym punkcie. Lubi stanowiska ciepłe, słoneczne, osłonięte od wiatru gleby zasobne w składniki pokarmowe.

Siew:

½ V-VI

Zbiór: VIII-IX
Rozstawa: 25 x 25 cm

 

 

Kukurydza w Polsce jest najczęściej uprawiana na ziarno lub kiszonkę. Zawiera cenne witaminy oraz składniki mineralne. Jest bogata między innymi w witaminy z grupy B, witaminę A, C oraz E. Witaminy z grupy B zapobiegają niedokrwistości, wzmacniają włosy, skórę oraz paznokcie. Kukurydza zawiera także składniki mineralne, takie jak magnez, cynk, żelazo i potas.

Gotowana kukurydza to świetny dodatek do obiadu. Doskonale smakuje podawana z innymi warzywami, na przykład papryką i fasolą. Można stworzyć pyszne meksykańskie danie!

 

Nasiona kukurydzy

Oferujemy wysokiej jakości nasiona kukurydzy od sprawdzonych producentów. W naszym sklepie znajdziesz nasiona kukurydzy na ziarno oraz kiszonkę.

Nasiona kukurydzy na ziarno charakteryzują się wysokim plonowaniem, podatnością na suszenie i niską wrażliwością na oddziaływanie szkodników. Są to najczęściej uprawiane kukurydze w Polsce. Nasiona kukurydzy na kiszonkę zaś charakteryzują się wysoką zawartością skrobi szklistej oraz doskonałą wartością żywieniową.

Warto zatem zdecydować się na nasiona kukurydzy z naszego sklepu, ponieważ możesz być pewny, że urosną one w każdym miejscu i w każdych warunkach. Oferujemy szeroki wybór nasion kukurydzy w atrakcyjnych cenach. Zapraszamy!