Kalarepa Delikatess Witte

Odmiana średnio wczesna polecana do uprawy na zbiór letni i jesienny. Tworzy kuliste, lekko spłaszczone zgrubienia korzeniowe o bardzo smacznym, soczystym miąższu, późno drewniejące. Dojrzałość konsumpcyjną osiąga po 35-45 dniach od wysadzenia rozsady w pole. Wymaga gleby żyznej, próchniczej. Siew od połowy III do IV na zbiór letni i od V do początku VI na zbiór jesienny.

Opakowanie: 2g
Siew:

III – połowa VI

Zbiór: VII – połowa X
Rozstawa: 20-25x20 cm

 

 

Kalarepa jest przede wszystkim doskonałym źródłem witaminy C. Zawiera także witaminy z grupy B, które są odpowiedzialne między innymi za przemianę materii oraz system nerwowy. Kalarepa jest bogata również w kwas foliowy, wapń, żelazo, magnez i inne cenne składniki. Warto wprowadzić kalarepę do swojej diety, ponieważ wspiera profilaktykę chorób nowotworowych i wspomaga funkcjonowanie wzroku.

Kalarepa to odmiana kapusty warzywnej, u której częścią jadalną jest przede wszystkim kulista część warzywa. Kalarepa jest niezwykle pysznym i zdrowym warzywem. Można ją jadać na surowo jako dodatek do przekąsek, ale doskonale smakuje podawana także w formie gotowanej lub pieczonej.

 

Nasiona kalarepy

W naszym sklepie znajdziesz nasiona kalarepy kilku odmian, które różnią się wielkością oraz barwą zgrubień. Kalarepę należy uprawiać na glebach próchniczych, żyznych i wilgotnych. Kalarepa potrzebuje dużo słońca, szczególnie w początkowej fazie. Przygotowuje się ją z rozsady i najczęściej sieje się ją do skrzynek. Nasiona można wysiewać rzutowo, czyli rozsypać na powierzchni i przykryć ziemią. Oferujemy nasiona od sprawdzonych producentów. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.