plen

Dynia piżmowa Lunga Di Napoli

CUCURBITA MOSCHATA DUCHESNE

Dynia piżmowa LUNGA DI NAPOLI. Popularna odmiana dyni piżmowej wytwarzającej charakterystyczne maczugowate owoce o wadze do 15 kg i niewielkim gniazdem nasiennym. Zielona skórka pokryta jest szarymi smugami. Miąższ intensywnie pomarańczowy, słodki, bardzo smaczny, dzięki czemu można ją spożywać na surowo. Wysiew nasion w IV-V pod osłonami, lub w ½ V-VI wprost do gruntu.

Siew pod osłony:

IV-V

Siew grunt: ½ V-VI
Przesadzanie: ½ V
Zbiór: IX-X
Rozstawa: 100 x 150 cm
EAN: 5907595509503

Dynie

Dynia to warzywo, które hodowane jest głównie ze względów dekoracyjnych, ale nie tylko. Wielbiciele kremowego i słodkiego smaku dyni bardzo często wykorzystują ją również w kuchni, gdzie stanowi doskonały dodatek do sałatek, pieczywa, czy ciast. Dynia pełna jest wartości odżywczych, minerałów i witamin, dlatego bardzo często właśnie od niej rozpoczyna się rozszerzanie diety niemowlęcej. Ponadto warzywo to bardzo często wykorzystywane jest jako środek do regulowania układu pokarmowego.

Nasiona dyni ozdobnej i jadalnej

W naszej ofercie znajdą Państwo różne gatunki dyni jadalnej oraz kilka odmian dyni ozdobnej. Oferujemy kilka odmian dyni olbrzymiej, która wspaniale ozdobi ogród i dom. Posiadamy także nasiona dyni zwyczajnej o białej skórce oraz kabaczek. W sprzedaży dostępne są także nasiona cukinii zielonej i żółtej. Warzywo to jest doceniane ze względu na walory smakowe i odżywcze. Nasza oferta skierowana jest zarówno do profesjonalistów, jak i amatorów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty i zapraszamy do składania zamówień.