plen

Wild flower - Przegorzan kulisty

Echinops sphaerocephalus

Niezwykle oryginalna, bylina miododajna z rodziny astrowatych dorastająca do 1,5 – 1,8 m wysokości. Ozdobą rośliny są kuliste kwiatostany z pręcikami o niebieskich pylnikach, które roztaczają niebieskawą poświatę wokół kwiatów. Polecana na stepowe naturalistyczne, rustykalne nasadzenia z innymi wysokimi bylinami i trawami ozdobnymi. Wysiew nasion do inspektu lub gruntu w V-VI, przesadzanie na stałe miejsce w VIII-IX.

Siew inspekt: V-VI,
Siew grunt: V-VI na głębokość 0,5-1 cm
Wysokość: 150-200 cm
Kwitnienie: VI-IX/2 rok
Rozstawa: 45x50 cm
EAN: 5907595506793  

 

Kwiaty wieloletnie

Kwiaty wieloletnie uprawiane z nasion są nie tylko łatwe w wysiewaniu, ale również trwałe. W kolejnych latach pozwalają na tworzenie efektownych kompozycji kwiatowych i dostosowywanie roślin do różnych okresów kwitnienia. Sięgnięcie po ten typ roślin to najlepszy sposób na stworzenie ogrodu, który zachwyca kolorami od wczesnej wiosny do późnej jesieni. TORAF – producent nasion kwiatów wieloletnich – dostarcza wielu ich gatunków i odmian. Urozmaicenie asortymentu pozwala na wybór roślin, które dobrze przyjmą się w zróżnicowanych warunkach glebowych, a jednocześnie będą kwitły w oczekiwanej porze roku.

Oferujemy nasiona kwiatów jednorocznych i wieloletnich, które kwitną już maju oraz takie, które ubarwią ogród we wrześniu. Spośród gatunków, które można uprawiać przez wiele lat, proponujemy m.in. gipsówkę, astry, goździki ogrodowe, jeżówkę, pierwiosnki, sasanki i wiele innych. Producent nasion kwiatów wieloletnich oferuje również nasiona gatunków, które doskonale będą rosły na skalniakach. Odpowiednio dobrane, stworzą na nich piękne, kolorowe kompozycje.