Beukarnea Wygięta noga słonia

Exotic hobby

Rośliny ozdobne mogą być uprawiane jako kompozycje ogrodowe, dekoracje skwerów i klombów czy urozmaicenie tarasów i balkonów. Uprawa może też być pasją, która wypełnia czas wolny. Do celów hobbystycznych sporadycznie wykorzystuje się popularne ogrodowe gatunki roślin. Doświadczeni ogrodnicy sięgają po ambitniejsze zadania i poszukują odmian egzotycznych, trudniejszych w uprawie. Hurtownia i producent nasion TORAF oferuje takim klientom nasiona roślin egzotycznych, które mogą być uprawiane w warunkach glebowych dostosowanych do ich potrzeb. Proponujemy między innymi mieszankę kaktusów, które sprawdzą się w polskich warunkach na piaszczystych, suchych glebach. Wieloletnie kwitnące kaktusy mogą być wykorzystywane w kompozycjach ogrodowych i na skalniakach. Są łatwe w uprawie i nie wymagają częstego podlewania.

Egzotyczna bawełna w polskim ogrodzie

W kategorii nasion roślin egzotycznych znalazły się także różne odmiany bawełny. Roślina jest znana głównie z uprawy w celu pozyskiwania surowca do produkcji dzianiny. Nasiona bawełny indyjskiej mogą być też wykorzystywane do prowadzenia uprawy doniczkowej. Krzewy i niebiesko-zielonych liściach wydzielają olejki eteryczne, które korzystnie wpływają na drogi oddechowe. Zimą krzewy bawełny ozdobią wnętrze domu. Latem mogą być piękną dekoracją tarasu. Do uprawy w donicy jest również przeznaczony płomień Afryki. Niewysokie drzewo z pięknymi, czerwonymi kwiatami może być prawdziwym wyzwaniem dla hobbysty. W porze kwitnienia będzie perłą każdego ogrodu.

 

W celu zapewnienia maksymalnej wygody użytkowników przy korzystaniu z witryny ta strona stosuje pliki cookies. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.
Kliknij "Zgadzam się", aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.